Limbažu Galvenās Bibliotēkas Bērnu literatūras centrs

moore

Izstādītā darba sērija “Paradīzes dārzs” tika veidota 2015. gada maijā, kad gaisā jau virmoja pavasaris un neremdināmās alkas pēc saules, krāsām un siltuma. Motīvs bija skaidrs gandrīz uzreiz – paradīzes dārzs. Papīrs, kas ir ekspozīcijas pamatmateriāls, taču ir tik krāsains. Tā, pamatā balstoties uz papīrgriezuma tehniku, dārzs ir izveidots kā instalācija ar neskaitāmām sīkām detaļām.
    Sabīne Moore sava paradīzes dārza ekspozīciju ir veidojusi kā ļoti krāsainu, kompleksu, detalizētu instalāciju, kuras sīkās papīra detaļas ir izgrieztas ar šķērēm. Papildinot ar gaismām, kas paspilgtina papīra krāsas, “Paradīzes dārzs” rodas kā iedomu vieta, kurā ir košāk un krāsaināk nekā ārpasaulē. Lai arī papīrs ir divdimensionāls, “Paradīzes dārzs” ir telpisks, jo lokšņu kustības veido vidi. Ienākot telpā, skatītājs tiek aicināts izbaudīt fantastiskos “džungļus”, bet ilustrācijās – pētīt krāšņās augu kompozīcijas un slēpto tēlu darbību, jo sienu rotā A2 izmēra ilustrācijas.
Varētu teikt, ka veidojot ilustrācijas māksliniece ir iedvesmojusies no Matissa, jo kolāžas uz plaknes un izgrieztās formas ieņem radniecīgu veidolu, un krāsu košums dod iespējas spēlēties ar kompozīciju kā mainīgu elementu.
    Sabīne Moore ir jau iepriekš ir eksperimentējusi ar papīrgriezuma kolāžas tehniku, veidojot papīrinstalācijas “Korāļļi” Rīgas mākslas telpā Grafika “S” izstādes ietvaros 2014.gada sākumā un ceļojošo instalāciju “Septiņas valstības”, kas bijusi Jūrmalā un Saulkrastos (2016). Tā pat papīra griezuma tehnika ir pielietota arī veidojot Bikibuka sērijas grāmatiņu “Darbiņi sajūk”, kura ir dabisks turpinājums neskaitāmajām putnu un zvēriņu uzlīmēm kā ielu mākslas žanram. Par Sabīnes rokrakstu jau izveidojušās putnu un dzīvnieku uzlīmes ir izgrieztas no līmplēves. Sabīne tās izgriež it visur kurp dodas, tāpēc drīz vien uzlīmes rotā ielas Rīgā, citās Latvijas pilsētās, Helsinkos, Berlīnē, Brēmenē, Stokholmā, Parīzē un Londonā.
    Sabine Moore (dz. 1990) ir multidisciplināra māksliniece, kura darbojas eksperimentālajā mūzikā, performanču mākslā, veido instalācijas un video, kā arī nodarbojas ar ilustrāciju, animāciju, komiksu veidošanu un glezniecību, līdztekus piedaloties mūzikas projektos Waterflower, MMMM, Lost Harbours. Sabīne Moore ir studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā un J.Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā. Par mākslinieces daudzpusīgo radošo pasauli var uuzināt vairāk apmeklējot saiti   HYPERLINK "http://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.sabinemoore.lv%2F&h=5AQEXECHD&enc=AZPm-

Gudriba no gramatas

Gudrība no grāmatas

Jo dzejas un dziesmas nav tīšām atrodamas, tās atrod tevi pašas, kad tām iepatīkas. Un tev cits nekas neatliek, kā uzmeklēt vietu, kur tām būtu vieglāk tevi atrast…

"Vinnijs Pūks" - autors Alans Aleksandrs Milns (1882-1956)

Darba laiks:

P., O., C., P. 10.00-18.00

T. 10.00-19.00

S. 10.00-15.00

Tālrunis

64070710

Mūsu adrese

Parka ielā 23, Limbaži

 

 
twitter.com facebook.com draugiem.lv