Limbažu Galvenās Bibliotēkas Bērnu literatūras centrs

“Bērnu, jauniešu, vecāku žūrija 2023” programma Bērnu literatūras centrā ir noslēgusies. Šogad iesaistījās 98 mazie eksperti un 12 individuālie lasītāji (vairāk tie bija vecāki). Mazie dalībnieki ar skolotājām no Limbažu PII- Buratīno – grupiņa “Saulītes” un Spārīte – grupiņas “Bitītes”, “Taurenīši” un “Putnēni”. Kopā ar mazajiem grāmatu ekspertiem tika izlasītas visas piecas 5+ vecuma grupas grāmatas. Katrai grāmatai bija sava nodarbība, kurā lasījām to, uzzinājām par autoru un ilustratoru,diskutējām par izlasīto, vērtējām grāmatu gan pēc satura, gan vizuālā noformējuma. Pēc grāmatas lasīšanas, tika rīkota radošā daļa- tajā veidojām kādu grāmatai atbilstošu radošu darbiņu. Piemēram, nodarbībā par I. Samauskas grāmatu “Soliņš un miskaste”, bērni veidoja pilsētas ainavu soliņu, kur telpiskā detaļa bija soliņš. Lasot, A. Meleces grāmatu “Pazudušais miedziņš”, bērni lielu uzmanību pievērsa rotaļlietām un bērnu istabai, jo tas viņiem ir ļoti saistoši. Katrs bērns veidoja savu miega mēnestiņu, ko piekarināt pie gultiņas vai istabā vakara noskaņai.
Martā tika rīkoti noslēguma pasākumi, kuros tika noskaidrota populārākā grāmata gan grupiņā, gan visas programmas kopvērtējumā. Katram lasīšanas ekspertam tika pasniegta LNB balviņa- eksperta pildspalva kopā ar našķīti no bibliotēkas, kā arī pateicība par piedalīšanos. Priecājamies par dalībnieku interesi un iesaistīšanos šajā lasīšanas veicināšanas programmā. 

1(65)_thumb_small.jpg2(58)_thumb_small.jpg3(50)_thumb_small.jpg4(37)_thumb_small.jpg
Gudriba no gramatas

Gudrība no grāmatas

Jo dzejas un dziesmas nav tīšām atrodamas, tās atrod tevi pašas, kad tām iepatīkas. Un tev cits nekas neatliek, kā uzmeklēt vietu, kur tām būtu vieglāk tevi atrast…

"Vinnijs Pūks" - autors Alans Aleksandrs Milns (1882-1956)

Darba laiks:

P., O., C., P. 10.00-18.00

T. 10.00-19.00

S. 10.00-15.00

Tālrunis

64070710

Mūsu adrese

Parka ielā 23, Limbaži

 

 
twitter.com facebook.com draugiem.lv