Limbažu Galvenās Bibliotēkas Bērnu literatūras centrs

 20. februārī Bērnu literatūras centrā viesojās bērnu grāmatu autore, ilustratore un mākslinieciskā redaktore Rūta Briede. Tikšanos apmeklēja Limbažu sākumskolas 2.A un 2.B klases audzēkņi.
Māksliniece kopā ar bērniem pārrunāja savas profesijas – ko dara ilustrators, redaktors, kur meklēt idejas, lai rastos stāsts. Rūta arī dalījās notikumos, kas pamudināja viņu sarakstīt grāmatas ‘’Kaiju karalienes noslēpums’’ un ‘’Suns, kurš atrada skumjas’’. Tālāk bērni varēja iesaistīties stāsta tapšanā – izmantojot vienu ilustrāciju, visi kopīgi izveidoja īsu stāstiņu par Zirgu Bruņinieku un viņa emocijām. Pēc tam katrs individuāli uzrakstīja savu stāstu par kādu priekšmetu. Paši drosmīgākie arī tos nolasīja.
Šī tikšanās notika Valsts Kultūrkapitāla fonda projekta ‘’Lasītprieka stunda kopā ar rakstnieku’’ ietvaros. Nākamā tikšanās paredzēta 24. martā ar rakstnieci Ievu Plūmi.

Gudriba no gramatas

Gudrība no grāmatas

Jo dzejas un dziesmas nav tīšām atrodamas, tās atrod tevi pašas, kad tām iepatīkas. Un tev cits nekas neatliek, kā uzmeklēt vietu, kur tām būtu vieglāk tevi atrast…

"Vinnijs Pūks" - autors Alans Aleksandrs Milns (1882-1956)